عقاب کردستان

[ad_1]

به گزارش راهیان نور، سردار شهید حاج محسن زهتاب در 4 خرداد 1343 ، در شهر اصفهان متولد شد او هنگام شروع انقلاب اسلامی دانش آموز بود و یک سال پس از آغاز جنگ تحمیلی تحصیلات خود را نیمه تمام گذاشت و در سال 1360/07/12، به عضویت سپاه پاسداران درآمد و برای دفاع از انقلاب اسلامی و مردم مظلوم کردستان به آن دیار اعزام شد و در عملیات های  متعددی شرکت کرد. وی دو مرتبه در سالهای 1363 و 1365، از ناحیه کتف و پا مجروح شد.

رشادت و شایستگی محسن زهتاب سبب شد تا به فرماندهی عملیات سپاه سقز منصوب شود، او در این سمت به رغم جوانی، بسیار با تجربه عمل می کرد و در سال 1366/04/30، در حالی که هنوز به سن 24 سالگی نرسیده بود در درگیری با ضد انقلابیون به شهادت نائل آمد. زمان شهادت ایشان ضدانقلاب مدعی شد، کردستان عقاب خودش را از دست داد.
 
پیام نماینده امام خمینی (سید موسی موسوی) در کردستان به مناسبت شهادت شهید زهتاب
 
شهید حاج محسن زهتاب در حالیکه وجب به وجب خاک محروم و ستمدیده ی کردستان شاهد دلاوری های اوست، برای همرزمانش خاطرات فراوانی از عظمت و شکوه ایثارگری ها بجای گذاشت و با دلی لبریز از شوق و رحمت حق به استقبال سختی‌ها می‌رفت و به حق نمونه‌‌ای بارز و اسوه‌ای شایسته برای ادامه دهندگان راهش بود.

دلنوشته هایی از شهید حاج محسن زهتاب

فکرمیکنم که من لیاقت شهادت را ندارم. شهدا بی گناهند، اما من گناهکار دوست دارم شهید بشوم… شهادت همت میخواهد، شهادت لیاقت میخواهد من هیچکدام را ندارم و به حال خود تأسف میخورم… “خدایا به ما توفیق شهید شدن در راهت را عنایت کن”… با خودم فکر می کنم که آیا میشود روزی درشروع نام من واژه ی شهید به کار برده شود و بگویند:  “شهید محسن زهتاب” آیا میشود که برادران من، خانواده من نام مرا با افتخار بیان کنند؟

خدایا دوست داریم به بیت الله الحرام سفرکنیم میعادگاه مسلمین را نظر کنیم قدرتت را دیده ایم عظمتت را دریابیم. به خود بیاییم و به وضع خودمان برسیم. خدایا مقدمات سفر فراهم شده اما تا موقعی که در مکه پا از هواپیما پایین نگذاریم و به دور خانه مبارکت طواف نکنیم عطش ما فروکش نمیکند خدایا سدهای میان راهمان را بر طرف کن.

هر موقع مقداری تنها هستم چیزی که بیشتر از همه فکر مرا مشغول می کند مسئله شهادت است، خیلی دلم میخواهد شهید بشوم وقتی در فکر فرو میروم دیگر حالیم نیست و بعد اینکه توجه میکنم می بینم که مدت زیادی گذشته است.

خدایا شهادت را رزق ما قرار بده
خدایا توفیق شهادت را نصیب من فرما

خدایا میخواهم در حالی شهید شوم که انبوه کشته های دشمن در اطراف من باشد خط این خون های ماست که خاک کردستان را تطهیر و هوایش را عطرآگین میکند و لاله هایی که خون های ما در کردستان می پروراند جوانهای آینده ی کرد هستند که راهشان را اسلام اصیل قرار خواهند داد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *