استقبال مردم استانهای کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی از کاروان های راهیان نور / حضور زائران غیرایرانی در یادمانهای غرب و شمالغرب کشور

[ad_1]

به گزارش راهیان نور، سردار پاسدار یعقوب سلیمانی رئیس کمیته زائرین و کاروانهای ستاد مرکزی راهیان نور کشور در گفت وگوی اظهارکرد: کاروان راهیان نور باید از رشد کمی و کیفی برای استفاده دانشجویان، دانش آموزان و مردم شهید پرور و علاقمند همراه باشد.
وی افزود: اهتمام ما به محتوای این سفرهای معنوی و همچنین تاثیرگذاری و تاثیر آن در جامعه پس از بازگشت زائران از مناطق عملیاتی در شهرها و خانواده ها است.
سردار سلیمانی تصریح کرد: با هماهنگی میان دست اندرکاران بسیج ، سپاه ، آموزش و پرورش و وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ؛ سفرهای کاروان های راهیان نور در سال جاری در مناطق غربی و شمالغرب کشور آغاز شده است.
وی گفت: هدف از راه اندازی و برگزاری این سفرهای معنوی ، ارتقای سطح تاثیرگذاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و همچنین اجرایی شدن فرامین رهبرمعظم انقلاب اسلامی در راستای سفارشات موکد ایشان در برگزاری تاثیر گذار کاروان های راهیان نور است.
وی ادامه داد: هدف گذاری های عالی تری برای کاروان راهیان نور انجام گرفته و با استقبالی که از سوی مردم در استانهای کردستان ، کرمانشاه و آذربایجان غربی صورت گرفته ، باید این مهم با عنایت بیشتری از طرف برگزار کنندگان همراه باشد.
سردار سلیمانی اظهارکرد: با هماهنگی هایی که با وزارت علوم و آموزش و پرورش استانهای کشور صورت گرفته در تابستان امسال دانش آموزان و دانشجویان اهل تسنن نیز در مناطق عملیاتی حضور می یابند.
رئیس کمیته زائرین و کاروانهای ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: در سال جاری حضور زائران غیرایرانی درجمع کاروانهای راهیان نور در مناطق عملیاتی غرب و شمالغرب کشور را خواهیم داشت.
این فرمانده دوران دفاع مقدس افزود: در همایش تجلی و اخلاص که از سوی سازمان بسیج در هفته گذشته برگزار شد از دست اندرکاران و فعالان کاروانهای راهیان نور در وزارتخانه ها و دانشگاهها و همچنین بسیج و سپاه تقدیر و تجلیل شد.
سردار سلیمانی گفت: برجسته کردن نقش مردم در مدیریت کاروان راهیان نور و مشارکت مردم به پایداری بیشتر آن کمک می کند و در عرصه فرهنگی می توان برنامه ریزی گسترده تری برای زائران مناطق عملیاتی داشت .
وی افزود: سال گذشته در حدود 6 میلیون نفر از طریق کاروان راهیان نور در مناطق عملیاتی حضور یافتند و ما در خدمت این عزیزان بودیم.
سلیمانی با بیان اینکه در حدود 25هزار راوی درخدمت کاروان های راهیان نور فعالیت دارند، اظهار کرد: راویان راهیان نور باید در کنار پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت آموزش های روایتگری به نحو احسن را ببینند و آنچه در جریان دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده را درک کرده و از تجربه رزمندگان اسلام برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره ببرند.انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *